A természetes mikorrhiza gomba szimbiózist alkotva biztosítja és serkenti a növény kezdeti fejlődését.
Stimulálja a gazdanövény növekedését a talaj foszfor-, réz-, cink- és nitrogén felvételének fokozása révén, valamint növeli a növény só-, szárazság- és nehézfémtűrő-képességét.
Hifahálózata segítségével a talaj mély régióiból is folyamatosan vízzel látja el a gazdanövényt.
A mikorrhizával szimbiózisban élő növény a stresszhatásokkal szemben hatékonyabban védekezik, kevésbé szenved a fagytól, a szárazságtól és a betegségektől. Mindennek jelentős termésnövelő hatása van.
A mikorrhizával szimbiózisban élő növény fejlődése gyorsabb, biztosabb. A szőlő- és gyümölcsültetvény 1-2 évvel korábban fordul termőre. A magasabb életteljesítmény nagyobb jövedelmet biztosít.
A Symbivit® természetes eredetű mikorrhiza gombákat tartalmaz, amely hifa-hálózata segítségével megnöveli a gyökér víz- és tápelem felvételére szolgáló felületének nagyságát.
Felhasználás:
Zöldségfélék (kivéve káposztafélék) és gyepek talajkezelésére 150 g/m2 mennyiségben vetés, ültetés előtt a talajra kiszórva és a gyökérmélységbe bedolgozva. Szőlő- és gyümölcs kultúrákban, 30-60 g/ növény mennyiségben, a fák/tőkék közé, a tőtávolságtól függően 2-6 lyukba elosztva, talajfúróval, a gyökérzóna mélységébe lejuttatva.
A Symbivit® előnyei:
Közel 100%-os eredést biztosíthat
Vegyszermentes megoldás
Vízmegkötő gélt is tartalmaz
Egyszeri költség az ültetvény életében
Akár 50 évig is van hatása
Javítja a stressztűrő képességet (aszály)
Hamarabb termőre fordul az ültetvény
Folyamatos tápanyagfelvételt biztosít
Javul a termésbiztonság és a minőség
Magasabb szinten stabilizálja a termést
A mikorrhiza gombák előnyös hatással vannak a gazdanövény növekedésére, elsősorban a talaj foszfor, réz, cink valamint nitrogén felvételének fokozása révén, valamint a növény só-, szárazság- és fémtűrő-képességének a növekedésében. A növényi betegségek és kórokozók (Phytium, Phytophtora, Fusarium ssp.) elleni védekezésében is szerepet játszanak.
A szimbiózis során a növény fotoszintetizált cukrokkal és egyéb szerves anyagokkal látja el a gombát. Cserébe a micélium hatalmas felszínével megnöveli a növény gyökereinek víz és ásványi anyag felvevőképességét. A mikorrhizás növények a betegségeknek is – például a talajlakó mikrobák által okozottaknak – jobban ellenállnak, illetve a szárazságot is jobban elviselik a gombafonalak nagyobb vízfelvevő képessége miatt.
Káros anyagok elleni védelem
Kutatások igazolták, hogy a gazdanövényeket a mikorrhiza gombák védelem alá veszik számos káros anyag toxikus hatásával szemben. A gomba hifák megakadályozzák a nehézfémek bejutását.
A mikorrhizával szimbiózisban élő növény a különböző stresszhatásokkal szemben megfelelően védekezik. Kutatások bizonyítják, hogy a növények kevésbé szenvednek a fagytól és a szárazságtól, és jól stimulált „immunrendszerrel” rendelkeznek, ami a növények növekedésére és termésmennyiségére is pozitív hatással van.