Mire használható a fagél?
Felhasználás: gyümölcsfák, díszfák, szőlő, gyümölcstermő és díszcserjék metszési, vágási, sérülési felületeinek lezárása kórokozók, rágókárosítók kártételének megelőzésére.
Hígítás nélküli felhasználási mód:
A pasztát hígítás nélkül kell a fás növényi részen keletkezett – és előzetesen éles (ún. kacor-) késsel megtisztított – sebzésre (rovarrágás, metszési felület, ágtörés helye, stb.) felvinni ecsettel oly módon, hogy a sebet a paszta teljesen és egyenletesen fedje a seb szélétől kb. 0,51 cm-es sávban a sérülésmentes részt is takarva. A FAGÉL a kezelés helyén rugalmas, szellőző bevonatot képezve tartós védelmet nyújt és megakadályozza a seb utólagos befertőzését. Ehhez a korábbi, már fertőzött sebet előzetesen az élő, egészséges részig vissza kell tisztítani. Egy liter készítmény 4-8 m2 felület egyszeri kezelésére elegendő. A kezelést száraz időben, 0 fok felett lehet elvégezni.
Oltványkezelő pasztaként történő felhasználás:
A két növényrész összeillesztése után FAGÉLLEL ecsettel bekenjük a felületüket. A paszta megszáradása után rugalmas, gumiszerű gyűrűként rögzíti, védi az oltást. A hatékonyság – megeredés – a 90%-ot is elérheti, ami az oltóviaszoknál nagyon jó eredmény!
Vadrágások kezelésére és megelőzésére is használható:
A veszélyeztetett fák törzsét kenjük be FAGÉLLEL, ez megszáradva lélegző bevonatként a fát nem károsítja, de a vadak / őzek, vaddisznók, stb./ nem szeretik, így a fakéreg lerágásával, sok esetben a fatest letépésével a fát nem tehetik tönkre. A már rágott fakéreg vagy fatörzs pótlására, kezelésére is sikeresen alkalmazható. Önmagában a FAGÉL paszta, vagy finom, szitált fűrészporral összekeverve. Ezzel, nagyobb méretű, mély fa üregeket is bevonhatunk.
Jól összeépül a károsított élőfa anyagával, jelentősen meghosszabbítva annak élettartamát.